Kereszténység és rap zene? Elsőre ellentmondásnak tűnik, az alábbi előadók mégis rácáfolnak erre. Minőségben és mély gondolatokban sincs hiány. Ha kíváncsi vagy mit is jelent napjainkban a keresztény rap, akkor hallgasd végig az alábbi listát.
1. Tibes
"Szókimondó, de nem trágár. Keresztény, de nem vallásos" - így szól Tibes bemutatkozása a Facebook profilján. A napjainkban is aktívan alkotó rapper megjárta az egyetemi évei alatt a zenei sikerrel járó élet mélységét és magasságát. Olyan előadókkal lépett fel, mint Fluor Tomi és a Hősök. Majd megtért és az élete a Mindenható Isten felé fordult és azóta zenei tehetségét Isten szolgálatába állította.
2. Eddy
Hámori Eddy 3 évvel ezelőtt tört be a YouTube világába és 1 éven belül számos komoly megtekintést elérő dalt töltött fel. Manapság videóival inkább a klasszikus költészet felé fordult, azonban a téma megmaradt: Isten ügyének ápolása a világban és minél többeknek segíteni kitalálni a céltalan élet útvesztőjéből.
3. Keresztkérdés
A Keresztkérdés frontembere, Kübler Dani eleinte óvatosan nyúlt a hit témájához, majd rájött, hogy nincs értelme rejtegetni az evangélium üzenetét. Számukra az őszinte szókimondás lett a keresztény zene útja. A vasarnap.hu-nak adott interújában így nyilatkozott: "Olyan dalokat írunk, mint amilyenek mi magunk is vagyunk".
4. Gerissimo
Gerissimo zenei karrierje egy időre megszakadt, csendre és nyugalomra volt szüksége, hogy újra megtalálja a helyes irányt. Az idei Szikra-díj keresztény dalversenyre azonban egy újabb zseniális számmal jelentkezett, amely a depresszió sokszor tabusított fájdalmáról szól.
5. Pintér Béla
Számos keresztény rappert meg lehetne még említeni ebben a listában, például a ma már nem aktív, de klasszikusnak számító Azusa, vagy más stílus felé fordult EMLP csapat nevét. Mégis, ha keresztény zenéről van szó, akkor Pintér Béla neve kihagyhatatlan. A roppant sokszínű zenei stílusokban alkotó előadó repertoárjában számos rap betétekkel színesített dal is megtalálható.
+1 Curtis
A félreértések elkerülése végett Curtis, polgári nevén Széki Attila vallási hovatartozását nem ismerjük, mégis a Szólj be a papnak csapatával arra figyeltünk fel, hogy az újabb klipjeiben előszeretettel használ egyházi szimbolikát. Ennek az új látásmódnak az eredete lehet a tengeren túli rap kultúrából is ismert vallási jelképek, mint státuszszimbólumok használata. Mégis a szívünk mélyén valami azt súgja, hogy talán többről van szó.
__________________________________________
Ha érdekel a keresztény könnyűzene és te is szívesen kérdeznél a szakma nagyjaitól, akkor csatlakozz te is a május 3-ai "Szólj be a popnak – A keresztény könnyűzene útkeresése" online eseményünkhöz. Előzetesen pedig látogass el a keresztény zenét összefogó Szikra-projekt weblapjára.
Ha kérdéseid vannak a keresztény hittel kapcsolatban, vagy egy igazi közösségre vágysz, akkor írj nekünk bátran az info@szoljbeapapnak.hu címre és találunk számodra egy befogadó gyülekezetet élj a Kárpát-medence bármely pontján.
Isten áldjon titeket és vigyázzatok magatokra!