Az október végén megjelent vendégposzt reflexiójaként nézzük meg a skót törvényt kicsit más szemmel.
Skóciában elfogadtak egy új törvényt, melynek értelmében az iskoláskorú gyerekek szülői beleegyezés nélkül vallhatják magukat másneműnek az iskola területén - írja a Daily Mail. Szabadon választhatják ki melyik mosdót vagy öltözőt használják, valamint az angol nyelvben ismert személyes névmásokat is kedvükre lecserélhetik.
A döntés Skóciában is sok pedagógust és szülőt felháborít. Sok negatív hatást sorolhatnánk fel, hogy miért nem egészséges ez egy akár 4 éves gyerekre nézve, hiszen a skót iskolarendszer legfiatalabbjai még csak 4 évesek. A Daily Mail cikke nem említi a nemváltó műtétet, ezt fontos tisztáznunk. Azonban valóban táptalajt adhat a hasonló gondolatok időelőtti megszületésére a legkisebbek fejében. Talán a legfontosabb mégis az lenne az egész világon, ha kommunikálnánk a gyerekekkel. Amikor felmerül egy gyermekben bármilyen oknál fogva egy ilyen kérdés, akkor legyen mellette pedagógus, szülő, bárki, az ítélkezés nélkül és a legszuperebb érvek felsorolása helyett igenis kérdezzen a gyermektől. Az élő párbeszéd valószínűleg sokkal hamarabban eltántorítana bármilyen gyermeket ezektől a gondolatoktól, illetve mutathatna más megoldást. Megmutathatná, hogy nem az a válasz a kérdésre, hogy ma éppen fiú vagy lány leszek. Minden korban, minden nemű gyermeknek - és halkan megjegyzem felnőttnek is - vannak nehézségei, küzdései. Beszélgessünk ezekről a gyerekkel, hogyan kell konfliktust kezelni, miért nehéz fiúnak vagy lánynak lenni. A ki nem mondott frusztrációk, kérdések sokkal mélyebb kételyeket, sebeket okozhatnak. Beszéljünk a nemi identitásunk szépségeiről is, mondjuk el miért jó nőnek/férfinak lenni. Tudniuk kell, hogy Isten így teremtett minket és látniuk kell, hogy ezzel mi is békében élünk.
Egy olyan családban, ahol Anya szeret nő lenni, Apa szeret férfi lenni a gyerekekben nem merülnek fel hasonló kérdések.
Továbbra is beszélgessünk gyermekeinkkel és imádkozzunk értük, hiszen így tudjuk őket megvédeni, és ha találkoznak a világban hasonló témákkal, akkor őszintén tudnak hozzánk fordulni kérdéseikkel.